Aveti carti de vanzare?
Daca aveti carti de vanzare, Anticariat-carti.com reprezintă alegerea potrivită în acest sens. Acest anticariat cumpara carti de orice fel, achizitia realizându-se de la persoane fizice și juridice din București. Este de dorit ca romanele vechi să fie într-o stare buna, doarece este important și necesar ca acestea să mai poată fi citite.
Cumpărarea este realizată din domenii diferite, cât mai variate, deoarece regimul acestui anticariat este unul diversificat, interesându-ne beletristica prezentată atât din autori români, cât și străini, domenii ca filosofia, medicia, arta, istoria, arhitectura, religia, geografia, cărțile tehnice, matematica, fizica, chimia, cărțile de dragoste sau romanele polițiste, atât publicat înainte de anul 1990, cât și după.
Un domeniu mai aparte este cel de psihologie, dezvoltare personală și autoeducare care vor interesa persoanele în mod deosebit, ținând cont de faptul că oamenii sunt din ce în ce mai preocupați de modul în care relaționeaza cu cei din jur și cum se comporta.
Cum vindem cărți vechi?
Firma dorește să evalueze și realizeze plata cărților pe loc, prețurile putând fi negociabile în funcție de autor, titlu, editură, an de apariție, starea cărții sau numărul de exemplare. Acest site este foarte ofertant din acest punct de vedere, pentru că oferă foarte multe tipuri de servicii, demonstrând o capacitatea de autostructurare foarte bună.
Spre exemplu, dacă doriți să vindeți cărți în limbi străine, precum limba engleză, limba franceză, germană sau limbi rare, firma noastră este soluția corespunzătoare, oferindu-vă destul de multe variante în acest sens.
Cărțile dumneavoastră vor ajunge într-un loc sigur unde vor putea fi reutilizate spre bucuria și satisfacția cititorului. Anticariatul oferă deplasare în locația de unde doriți să vindeti cărțile, facilitându-vă astfel cu mult munca.
Sediul firmei se află în zona Tineretului, dacă dorești să vii direct să ne aduci cărțile, ori putem asigura noi deplasarea la domiciliu sau la spațiul unde se află cărțile. Achizitiile de carti din toate domeniile de la persoane fizice este un atu al companiei online, deoarece o diversificare ajută la o mai bună colaborare cu un client doritor de o carte veche, dar păstrată în condiție bună.
Romane precum ”Suflete zbuciumate” scrisă de Stefan Zweig, un autor foarte prolific al secolului XX, ori ”Maria Stuart” scrisă alcătuită de același autor de naționalitate vieneză, vor completa achizițiile noastre deja rare și diversificate. Dacă se întâmplă să dețineți astfel de rarități în biblioteca dumneavostră, veți putea fi siguri că la noi veți găsi fără îndoială locul potrivit.